تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان


روانشناسان ترس را اینطور معنا می کنند: پدیده ترس هر چند که یک غریزه طبیعی است که در انسان از همان بدو تولد وجود دارد، اما هر گاه به دلیل تغییراتی که در شدت و نوع آن بوجود می‌آید از حالت عادی خارج شود.

روانشناسان ترس را اینطور معنا می کنند: پدیده ترس هر چند که یک غریزه طبیعی است که در انسان از همان بدو تولد وجود دارد، اما هر گاه به دلیل تغییراتی که در شدت و نوع آن بوجود می‌آید از حالت عادی خارج شود.

حتما شنیده اید که از قدیم گفتن" از هرچی بدت میاد، سرت میاد". قانون جاذبه هم که کتاب راز بر اساس آن نوشته شده در واقع تاکیدی دوباره بر همین ضرب المثل قدیمی خودمان است.

به گزارش نیک صالحی به نقل از جام نیوز ؛ ما در واقعیت به آن چیزی می رسیم که مدت ها قبل در ذهنمان آن را تجسم کرده ایم. اگرچه "راز" شکل افراط گونه این نگرش است. اما همه کارشناسان اتفاق نظر دارند که ترس ها و افکار مخرب بخشی از انرژی انسان برای انجام فعالیت های مفید روزانه را خواهد گرفت. علاوه بر این اثرات مخرب بیشمار دیگری هم در زمینه سلامتی جسم و روح به اثبات رسیده است.


ترس چیست ؟

روانشناسان ترس را اینطور معنا می کنند: پدیده ترس هر چند که یک غریزه طبیعی است که در انسان از همان بدو تولد وجود دارد، اما هر گاه به دلیل تغییراتی که در شدت و نوع آن بوجود می‌آید از حالت عادی خارج شود، این ترس‌ها تحت عنوان ترس‌های مرضی شناخته می‌شوند که می تواند فعالیت های روزمره انسان را مختل کند.

انواع و اشکال مختلف ترس کدام است؟

ترس از بیکاری، ترس از حشرات و حیوانات، تنهایی، بی پولی ، تاریکی ,ارتفاع و... هر یک از ما ترس های خاص خودمان را داریم که از منابع متعددی ریشه می گیرند.

چرا می ترسیم؟

روانشناسان مجموعه ای از عوامل زیستی و وراثتی در کنار عوامل محیطی و روان شناختی را در شکل گیری ترس ها موثر می دانند. بعضی اوقات ما خودمان به خوبی می دانیم که ترسمان از چه چیزی نشات می گیرد و در پاره ای موارد هم دلیل این ترس را فراموش می کنیم، اما از وجودش رنج می بریم.

روانشناسان معتقدند بعضی از بچه ها ذاتا مستعد ترس یا فوبیا هستند و ویژگی های شخصیتی را سخت می توان تغییرداد. اما به نظر می رسد هر یک از ما اگر تنها بخشی از توانایی هایمان را بکار بگیریم قادر به انجام کارهایی هستیم که حتی امروز قادر به تصور آن هم نیستیم. بنابراین غلبه بر ترس های مزمن اگر چه ممکن است سخت باشد اما قابل درمان است.در برخی موارد افراد مجبور به دارو درمانی اند اما در موارد جزئی که حالت بیمار گونه نداشته و به شکل موانع محدود در درون همه ما وجود دارند قادریم با آنها مبارزه کنیم.


راه های درمان

اشتباه نکن این مقاله قصد ندارد راه های درمان روانشناسانه به شما ارائه بدهد. حتی نمی خواهیم شما را به خواندن کتاب ،دعا و یا یوگا تشویق کنیم.این مقاله تنها تلنگری است برای اینکه به شما پیشنهاد بکنیم ترس های خود را بشناسید و در صورتی که بر شما غلبه دارند توصیه می کنیم برای رفع آن از متخصصان کمک بگیرید.اما توصیه ما به شما این است که برای غلبه بر ترس خودتان را به موقعیت های ترسناک نزدیک کنید، آنوقت خواهید دید چندان هم که فکر می کردید ترسناک نیستند.

طنزنویس ۱۴ شهریور ۹۵ ، ۱۱:۲۱ ۷ ۴ ۱۴۱

نظرات (۷)

 • محمدرضا زال آقایی
  يكشنبه ۱۴ شهریور ۹۵ , ۱۱:۴۳
  واقعیه؟ :)
  • author avatar
   طنزنویس
   ۱۴ شهریور ۹۵، ۱۱:۴۶
   آره واقعیه هممون توچالشش میوفتیم 😊بایدروش های فرارکردن ازش رابلدباشیم تاخوب زندگی کنیم.
 • مَهسا هَسدَم ツ.
  يكشنبه ۱۴ شهریور ۹۵ , ۱۳:۴۴
  عالی و مفید :)
  • author avatar
   طنزنویس
   ۱۴ شهریور ۹۵، ۱۳:۵۶
   ازنظرپرازمحبتتون نسبت به مطلبم بسیارسپاسگزارم.😊
 • zahra zamany
  يكشنبه ۱۴ شهریور ۹۵ , ۱۸:۱۱
  سلام
  ممنون از توجهتون به شیعه بلاگ
  وب جالبی دارین
  یاعلی
  • author avatar
   طنزنویس
   ۱۴ شهریور ۹۵، ۱۸:۵۵
   علیک سلام
   خواهش میکنم
   انشاالله بتونم بهترش کنم به لطف خدا
   درپناه خداپیروزوموفق باشید.
 • محمد آذرکار
  دوشنبه ۱۵ شهریور ۹۵ , ۱۵:۰۳
  خیلی خوب بود ، آفرین 💐
  • author avatar
   طنزنویس
   ۱۷ شهریور ۹۵، ۱۹:۰۷
   ازتقدیرتون بسیارمتشکرم

 • وحید جعفری
  دوشنبه ۱۵ شهریور ۹۵ , ۱۸:۴۴
  سلام
  وب خوبی دارید
  به وبلاگم سر بزنید و دنبالم کنین.
  ممنونم
  • author avatar
   طنزنویس
   ۱۷ شهریور ۹۵، ۱۹:۱۳
   علیک سلام
   ازنظرشمانسبت به وبم بسیارمتشکرم.
   انشاالله این کاروانجام میدهم
نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.